TrenujTo.pl

Historia powstania TrenujTo.pl

Historia naszej firmy zaczęła się w maju 2015 roku. W tym czasie pełniłem kierowniczą funkcję w niewielkiej firmie logistycznej. Nie była to łatwa praca, ponieważ często musiałem spędzać w niej długie godziny i być do dyspozycji także w weekendy. Wracając z pracy często zastanawiałem się czy naprawdę chcę, aby tak wyglądało moje życie – zmęczony, niedoceniany, nie mający czasu dla siebie. To właśnie wtedy uznałem, że najwyższa pora coś zmienić.

Pierwszą myślą, która przyszła mi do głowy, było założenie własnej firmy. Jednak od czego zacząć? Jaki profil działalności wybrać? Po długich przemyśleniach doszedłem do wniosku, że najlepszym pomysłem będzie stworzenie portalu internetowego związanego ze sportem. Sport jest moją pasją, zwłaszcza jeśli chodzi o sztuki walki, które trenuję od 13 lat. Dzięki tej aktywności udało mi się osiągnąć spokój wewnętrzny, witalność, siłę oraz zdrowie. Teraz miałem szansę na przekształcenie swojej pasji i wiedzy w coś, co będzie służyć innym ludziom. Miałem nadzieję, że mój pomysł przyniesie mi nie tylko satysfakcję, ale także wymierne zyski.

Niestety, jak to w życiu bywa, nic nie przychodzi łatwo. Chociaż wydawało się, że wykonanie portalu sportowego nie jest skomplikowane, to w praktyce zadanie to przerosło moje siły. Próbowałem wszystko zrobić sam, ale zakres prac był tak duży, że po prostu nie dałem rady. Dopiero po kilku niepowodzeniach zrozumiałem, że w tej kwestii trzeba skorzystać z pomocy fachowców.

Początki współpracy były bardzo intensywne. Odbyliśmy setki rozmów na temat tego jak portal ma wyglądać, jak ma działać, jakie cele chcę osiągnąć i do jakiej grupy odbiorców ma trafić moja strona. Potrzebna była nazwa firmy oraz określenie sposobu, w jaki portal będzie przynosił zyski. A to zaledwie początki...

Dopiero po tym etapie rozpoczęły się właściwe prace. Znalezienie nazwy było prawdziwym wyzwaniem, jednym z wielu, które na mnie czekały. Wszystkie pomysły związane były ze sztukami walki, treningami i osiągnięciami sportowymi. W związku z tym przyszła nam do głowy nazwa TrenujTo. W ten sposób powstało także logo, które stanowi skrót nazwy, czyli TT. Do tego dwie kropki na górze, dzięki którym litery zamieniły się w dwoje ludzi oraz symbol dokoła logotypu, który ma korzenie buddyjskie i oznacza ciągłe dążenie do doskonałości.

Logotyp i nazwa to był oczywiście dopiero wstęp do dalszej pracy. Konieczne było stworzenie pozostałych elementów identyfikacji wizualnej, dzięki którym moja firma będzie się wyróżniać na tle innych. Najpierw powstała profesjonalna wizytówka, a po niej roll up. Mamy także dostępne inne materiały reklamowe, takie jak papier firmowy, ulotki oraz inne gadżety, które przydadzą się zarówno na imprezach biznesowych, jak i branżowych targach.

Chociaż miałem pewne doświadczenie w tworzeniu stron internetowych, to moja wiedza nijak się miała do rzeczywistych potrzeb. Z pomocą profesjonalistów udało mi się stworzyć konkretny projekt – moim celem było połączenie wyszukiwarki sportowej oraz portalu. Zadanie ambitne, lecz trzeba było jeszcze zastanowić się nad tym, co zrobić, aby projekt wyróżniał się na tle innych podobnych portali. Nie było to proste, ponieważ sam do końca nie wiedziałem, jaki ma być jego zakres.

W efekcie wspólnych prac udało się ustalić, że portal będzie miał dwa główne działy – „Kategorie” oraz „Bazę wiedzy”. Dział „Kategorie” miał zawierać wszystkie znalezione w sieci kategorie sportowe. W dziale „Baza wiedzy” miały się znaleźć wszystkie ważne informacje, w tym także filmy dotyczące imprez sportowych, fundacji, kursów, klubów, szkoleń, odżywiania czy obiektów i obozów sportowych. Dodatkowo miał on zawierać informacje związane z problematyką niepełnosprawnych i medycyną w sporcie. Oprócz tego w dziale znalazły się ciekawostki związane z psychologią sportu i przedstawicielami sportu, a także sklep internetowy, który zdecydowałem się założyć.

Taki portal był konkurencją dla już istniejących stron, ale miałem wrażenie, że czegoś mu jeszcze brakuje. Przysłowiową wisienką na torcie okazał się sposób wyszukiwania. Wybrałem system, dzięki któremu w czasie wyszukiwania sprawdzana jest cała zawartość strony. Następnie wyniki są sortowane i dzielone pod względem tematyki na odpowiednie zakładki, np. profili, kategorii, podkategorii itp. Każdy wynik zawsze pochodzi z aktualnej bazy portalu, dlatego dotyczy konkretnych informacji lub produktów.

W ten sposób powstała strona, która w kwietniu 2016 roku trafiła do internetu. Obecnie całą swoją uwagę poświęcam temu właśnie projektowi, który jest spełnieniem mich marzeń. Serdecznie zapraszam do odwiedzania mojej strony i polecania jej znajomym.

Pozdrawiam,
Denys Kosovan
Właściciel TrenujTo.pl

CO WYBRAĆ? NAJBARDZIEJ POPULARNE AKTYWNOŚCI FIZYCZNE: Wszystkie AKTYWNOŚCI FIZYCZNE

Baza wiedzy:

Jesteśmy w kontakcie: